Dla początkujących

Witam wszystkich, którzy zechcieli zerknąć w zakładkę „dla początkujących”.
Brydż jest naszą pasją i dlatego chciałam podzielić się z osobami początkującymi moimi spostrzeżeniami, gdyż to ja całkiem niedawno stawiałam „pierwsze brydżowe kroki” i wiem, że nie jest łatwe zapoznanie się z systemem, konwencjami i innymi terminami brydżowymi, które dla długoletnich graczy są banalne.
Chcę napisać kilka słów dla nowicjuszy, gdyż cała reszta koleżanek i kolegów grających w Jastrzębiu dawno już zapomniała jak dziwne i trudne są początki, oni już tylko czerpią przyjemność z gry . Jednak aby dojść do takiego poziomu co oni, trzeba nauczyć się podstaw, a są strony internetowe, prowadzone przez osoby, które w fachowy sposób pomagają tłumaczyć zasady gry. Poniżej zamieszczę kilka linków do stron z których ja korzystałam.
http://www.szkolabrydza.pl/
http://www.marekwojcicki.republika.pl/wj001cl.html
http://jassem.pl/articles/7.pdf
http://www.akapit.info/download/wujot_099a.pdf
http://chojne.pl/tata/images/majs_pdf.pdf
http://brydzowy-angielski.com.pl/
Fajnie jeśli przeczytany materiał macie z kim skonsultować, by ktoś wyjaśnił wszelkie wątpliwości. Mnie spotkało to szczęście, że wiele osób pomagało mi zrozumieć, to co czytałam i ciągle „wbijali mi do głowy” to co potrzebne ... a może i więcej...
Każdemu życzę, aby znalazł się KTOŚ, kto zechce „wziąć Was pod skrzydełko”, abyście „łyknęli bakcyla”, a na pewno będziecie cieszyć się tą fantastyczną grą, jaką jest brydż sportowy.
Zatem czytaj i ucz się nowicjuszu i zapraszam do zabawy z nutką rywalizacji!!!

www.sklepzkarmami.pl

ZSMS

Oliwny Gaj

www.szlachetnysmak.pl

Rebel

Łucznik

Barilla

Fundacja Trzeci Wymiar